Uit De Stroomverdeler nr 5,1982 juni, p. 26

DIEGENEN ONDER U die wel eens de bekleding uit hun auto hebben gehaald zouden wel eens het volgende plaatje kunnen zijn tegengekomen, met de tekst: “CALLOW MADDOX BROS LTD
Motor, car trim and accessor~ manifac- turers and seat specialists
Cambro Works, Falkland Close,
off Charter Ave, Coventry, CV 4 8 GR Phone Cov. 61462″
Met rondom de tekst: ‘Members of the institute of British carriage and automobile manufacturers’
Callow Maddox Brothers heeft de bekleding en het interieur van de STAG geleverd. Het bedrijf bestaat nog steeds, zij het dat adres en telefoonnummer zijn gewijzigd: het is nu School lane, Coventry, tel.no. vanuit Nederland: 09-44.203.362082.
Mensen die zich indertijd met de Stag bekleding hebben beziggehouden zijn o.a. Ron Ashton en John Palmer. Ron herinnert zich nog hoe het patroon eruit zag, hoe de productie verliep enz. De kleuren van de bekleding zijn geweest:
Rood (trim code no: 62 ) Bruingeel (trim code no 43 ) Beige (trim code no 74 ) Kastanjebruin ( code no 63 ) zwart (trim code no 11 ) . Blauw (trim code no 27 ) Alle bekleding is gefabriceerd in kunstleer; het lag aanvankelijk in de bedoeling ook echt leder te verzorgen. Hiervoor was zelfs in het onderdelenboek een code gereserveerd: voor het nummer van de trim zou dan de letter ‘H’ komen te staan.
De verkoop van de STAG viel echter erg tegen: de marketing afdeling had berekend dat er een behoefte zou kunnen zijn aan ongeveer 12.000 auto’s per jaar.(Het klopte wel, zoals de Datsun 240 Z heeft bewezen) Doch zelfs in het top-jaar is nog niet eens de helft van die productie gehaald. Doordat de motor niet werd toegepast in enig ander model was de STAG relatief duur, en door allerlei problemen met fabricage in de ongeluksplant ‘Liverpool 2’ (waarover later meer, bij de geboorte van de STAG) kreeg de STAG een slechte naam in onderhoud en garantiekosten waren voor de fabriek enorm.
Men besloot dan ook om een eventuele luxueuzere versie met echt lederen bekleding niet te produceren.
Helaas, naar de mening van velen, waaronder die van schrijver dezes. De namaaklederen bekleding van nu misstaat mijns inziens geheel bij de rest van de auto, zodat ik bij de fabriek heb nagevraagd of er nog originele echt-lederen bekleding te verkrijgen was. Helaas is dit niet het geval: het is zelfs nooit geproduceerd. Don Ashton en John Palmer echter, van het originele toeleveringsbedrijf Callow Maddox Bros. zijn echter wel bereid om de stoelen en de achterbank te bekleden met echt leer zoals het aanvankelijk de bedoeling was, dus inclusief overtrekken met leer van het originele patroon. (waar dus nu het gedrukte reliëf aanwezig is.)

Uiteraard is de prijs hiervoor niet mis: 300 pond (prijzen 1982!) voor de twee voorstoelen en ook 300 voor de achterbank, dus in totaal bent U ongeveer 3000 gulden kwijt voor vervanging van kunstleer door leer, en dat zelfs nog bij inlevering van de stoelen en de bank. De huidige bekleding wordt er dan afgehaald en de stoelen worden bekleed met leer. Het ontwerp blijft gelijk; het reliëf is dan echt leer. De levertijd is ongeveer twee weken, dus dan kunt U de stoelen op komen halen bij de fabriek.
Een hoop geid voor iets wat zelfs niet eens echt origineel is, maar wel héél erg mooi. En het ruikt ook zo lekker.
In de volgende aflevering zal iets worden verteld over de Stromberg carburateurs, na de fusie tussen de Amerikaanse fabriek Stromberg met de Engelse fabriek Zenith genaamd: Zenith-Stromberg. Er zal iets worden verteld over de geschiedenis, het werkingsprincipe, gebruik op andere types enzovoorts.
